Проведення тендерної закупівлі – це досить розповсюджене явище. В Україні всі закупки, які мають відношення до державних коштів повинні проводитися саме через систему ProZorro. Ще не так давно, а саме до 2015-го року, доки повністю не запрацювала система ПроЗорро, всі комунальні та державні підприємства мали неконтрольований перелік можливостей. Відповідно, підвищена корупційна складова призвела до того, що було прийняте рішення боротися з цією проблемою.
На сьогодні, щоб стати учасником тендері й виконати замовлення від державного підприємства, потрібно попередньо знайти електронний майданчик. Важливо, щоб він був акредитований в ProZorro.
Українська універсальна біржа – це чудовий приклад того, як повинен виглядати подібний ресурс. Сайт tender.uub.com.ua дійсно має великий попит серед звичайних людей, які зацікавлені в тому щоб виконати державне замовлення.
Які типи тендерів можна виділити?!
Деякі люди помилково вважають, що тендер – це лише один процес, який завжди проводиться в одному порядку. Насправді ж, ситуація не така однозначна. Є різні варіанти проведення таких закупівель і виглядають вони наступним чином:
- Закритий тендер – даний варіант надає змогу організатору тендеру запросити вже відомі компанії, які дійсно можуть його зацікавити. Тобто, мова йде про найбільш відомі фірми з позитивною репутацією та великим досвідом роботи в цій області;
- Відкритий тендер – в таких закупівлях можуть брати участь всі компанії, незалежно від того, чи мають вони досвід. Тобто, такий варіант є більш актуальним для фірм, які не мають великої кількості проведених закупівель;
- Одноетапний тендер – за назвою не важко здогадатися, що проводяться такі торги всього в один етап. Саме на ньому проходить відбір учасника й визначення переможця. Що стосується перемовин між замовником та фірмами – це суворо заборонено;
- З обмеженою участю – у випадку, коли мова йде про предмет торгів, який потребує певної класифікації або ж спеціалістів в конкретній галузі. Відповідно, що в таких тендерах можуть брати участь лише запрошенні фірми.
Всі ці види тендерів мають свої сильні та слабкі сторони. В будь-якому випадку, даний факт не є чимось незвичайним. Класифікація тендерних закупівель на категорії – це нормальне явище, яким важко когось здивувати.