З моменту запровадження пілотного проекту на ринку деревини минув більше року, тож саме час підбити перші результати реформування системи продажу деревної сировини в Україні. У лютому 2020 року набрала чинності постанова уряду 781178, метою якої було проведення пілотного проекту щодо зміни механізму продажу деревини-сировини.

В даний час в Києві та по всій Україні активно ведуться торгівлі круглим лісом. Раніше лісозаготівельні компанії укладали прямі контракти, що перешкоджає доступу громадськості до продажів та доходів. Багато зацікавлених сторін скористалися цією ситуацією і, отримавши хабарі, знизили ціни для «обраних» покупців. Як результат — збитки для підприємства. Суть пілотного проекту полягала у спрямуванні частини (25%) продажів необробленої деревини, що здійснюються державними лісгоспами, через державну електронну торгову систему (ETS) «Прозорро.Продажі».

Чому так? Оскільки, по-перше, використання ETS для продажу унеможливлює монополізацію та маніпулювання торгів. Прозорро.Продажі — це не біржа та не платформа, а адміністратор унікальної торгової системи.

Вартість за куб лісу-кругляка в Києві

Дохід від торгівлі деревиною на сайті sale.ueex.com.ua за півроку склав 8 млн. Грн., Загальний прибуток у цій галузі за такий короткий період — 225 млн.грн. Ці статистичні дані доводять перспективи розвитку цієї сфери.

Лісозаготівельні компанії з різних куточків України співпрацюють з телевізійною платформою UEB, оскільки ми маємо значний досвід у продажі сирої деревини. Серед постійних замовників — Богуславський та Конотопський лісництва, а також Остерський військовий лісгосп. Багато з цих організаторів продаються щокварталу на нашій біржі.

Найбільшим попитом користуються листяні породи, особливо дуб класу А. Стартова ціна на круглу деревину в Києві становить 280 гривень. За 1 куб. м. У процесі торгів вона може зрости в кілька разів.

Для комфорту наших клієнтів експерти створили бота Telegram, який допоможе вибрати правильний аукціон і не пропустити побачення. Запрошуємо приєднатися до нашої сторінки у Facebook, а також до каналу YouTube, де ви знайдете інформативні відеоролики у галузі електронних торгів та інструкції щодо роботи в системі Прозорро.Продажі. Більше інформації тут https://megasale.com.ua/kupyty-lis-kruglyak-u-kyyevi-na-majdanchykah-prozorro-sale/