У практичному використанні, система ProZorro показала свої недоробки як в самій системі, так і в нормативних документах, що регламентують її застосування. Одними із, найяскравіших прикладів можна виділити п’ять. Перш за все, система була заточена на створення умов для максимальної прозорості процесу закупівель. Але ця умова не виконана. По суті, проведений і навіть виграний тендер на електронному майданчику не є запорукою успіху при прийнятті рішення щодо переможця.Причини для відмови можуть ховатися в самих, на перший погляд, несуттєвих моментах, починаючи від «неправильно» сформованої документації в паперовому вигляді, закінчуючи спочатку неозвученими вимогами щодо системи оподаткування учасника-переможця.
Ще один істотний пробіл — відсутність вимог до формулювання тендерної заявки підприємства, регульованих на законодавчому рівні. Найчастіше, ті чи інші тендерні пропозиції сформовані таким чином, що фактично або усувають можливість конкуренції серед учасників, або взагалі не дають можливості для розуміння самого «об’єкта державної закупівлі».
Логіка процедури «торгів» не сприяє прозорості: принцип торгів в обмежене число кіл з фіксацією черговості пропозиції учасників в залежності від їх первісно запропонованої ціни, на практиці створює поле для анти конкурентної боротьби.Шанси на успіх опонентів істотно зменшать на торгах кілька учасників, спочатку домовилися і координуючих свої дії.
Система оплати за участь в процедурі закупки робитьProZorro фінансово не привабливими для великого кола потенційних учасників. Якщо ціна процедури торгів відносно невисока, то значною сумою виявляються супутні витрати — від надання всіх витребуваних документів,додаткове отримання фінансових гарантій для участі.
Де переглянути зміни в законодавстві
На цей час існує багато майданчиків, котрі виступають офіціними платформами системи Прозорро. Для них дуже важливо отримувати якомога більше учаснків, і тому вони постійно борються за удосконалення системи. Переглянути всі новини та зміни стосовно цього питання можливо на сайті aeaep.com.ua.
Окрім того, там є можливість переглянути електронні адреси та посилання на сайти провідних торгових бірж, котрі здійснюю свою діяльність легально. Якщо ви бажаєте прийняти участь у тендерних закупівлях то обов’язково завітайте на сайт Асоціації «Біржових та електронних майданчиків».