Кожен бізнесмен так чи інакше знайомий з системою державних закупівель Прозорро. Однак не варто заперечувати того факту, що далеко не всі можуть ефективно використовувати даний портал. Саме тому так часто виникають питання щодо доцільності функціонування Прозорро, а також щодо того, чи варто було взагалі створювати цей майданчик. У даній статті ми поговоримо про те, що ж із себе представляють електронні майданчики для державних закупівель, навіщо взагалі вони створювалися, як розвиваються, а також чи варто ними користуватися приватним підприємцям. Окремо варто сказати про те, що на даному порталі скоро буде можливість купувати сільськогосподарську землю, так як мораторій на такого роду операції найближчим часом знімуть.
Електронні аукціони для державних закупівель
Рішення проводити електронні аукціони для державних закупівель прийшло до нас із зарубіжжя. Багато країн так чи інакше розглядали такий варіант і втілювали його по-своєму. Україна завжди страждала від серйозного рівня корупції, так що доцільність створення такого ось відкритого для всіх порталу існувала вже давно. Це було дуже правильним і своєчасним рішенням, так як далі тягнути було вже просто неможливо. Боротьба з корупцією це дуже складне і хитке питання, так що тут важливо було підключити якийсь незалежний майданчик, що міг би виступати в якості посередника між сторонами угоди.
Це дає можливість регулювати процес державних закупівель та відповідально ставиться до того, що в результаті може бути надзвичайно корисним і продуктивним методом. За допомогою таких ось електронних аукціонів, вдалося реалізувати деякі сучасні методики, що призвело до значної економії коштів державного бюджету. Є багато статистичної інформації, яка яскраво говорить про те, що кожен рік робота порталу Прозорро дозволяє економити державі мільярди гривень, які раніше розходилися по кишенях чиновників та інших персон.
Процес реєстрації на порталі також є дещо незвичним, адже безпосередньо на ньому ви пройти цей етап не зможете. Вам потрібно буде для початку відвідати спеціальний акредитований майданчик sale.uub.com.ua, через який ви і отримаєте доступ до даного порталу державних закупівель. В іншому випадку, ви просто не зможете скористатися всіма тими перевагами, які доступні вам в цьому напрямку. Так що якщо хочете в належному ступені поставитися до роботи даного порталу, то вивчіть для початку матеріали, які можна знайти на сайті акредитованих майданчиків. Найчастіше там є маса корисної інформації.
Самі закупівлі за допомогою електронних торгів проводяться у вигляді спеціального аукціону. Для початку замовник виставляє своє оголошення і в тендері організовується певна група людей, які будуть вести між собою боротьбу, за право стати виконавцем в цій угоді. Сам аукціон складається з трьох послідовних етапів, на кожному з яких компанії-учасники повинні підготувати більш привабливу пропозицію для замовника. У підсумку переможцем буде та компанія, яка в останньому турі змогла запропонувати найбільш привабливі умови, що автоматично робить її другою стороною угоди.
Однак у замовника ще може бути можливість оскаржити це рішення, що він швидше за все і зробить, якщо зможе знайти в документах переможця навіть найменші неточності. Якщо ж там все буде в порядку, то жодного шансу оскаржити рішення системи у замовника просто не буде. Деяку додаткову інформацію про процес покупки і продажу землі сільськогосподарського сектора можна отримати на інформаційному порталі сайту https://sale.uub.com.ua/filter/land-parcel. Там ви безумовно знайдете велику кількість цінних даних.