З появою криптовалюти в моду увійшла абсолютно нова мова і технологія. У той час як одні інвестори зацікавлені в прибутку, інші готові зануритися глибше і зрозуміти технологію, на основі якої вона працює. Криптовалюти — це віртуальні монети — Bitcoin, Ethereum, Dogecoin та інші — які можна добувати, купувати та обмінювати на вартість. Технологія, яка дозволяє це робити, називається блокчейн. Це система запису даних таким чином, що їх важко змінити. Вона також робить дані доступними для всіх у будь-який час, тож усі транзакції прозорі.
Якщо ви вже знаєте як поповнити гаманець біткоіна і робили це особисто, то ви стикалися з технологією. Втім, якщо ви хочете придбати криптовалюту, то є сенс використовувати такі біржі, як https://www.bybit.com/ru-RU/.
Що таке блокчейн?
Блокчейн — це цифрова книга транзакцій, розподілена мережею з’єднаних комп’ютерних систем. Кожен блок у ланцюзі являє собою сховище транзакцій. Щоразу, коли відбувається нова транзакція, запис про неї додають у ланцюжок і, відповідно, в бухгалтерську книгу кожного учасника. Блокчейн працює за технологією розподілених книг (DLT), у якій транзакції вносять за допомогою криптографічного підпису, званого хешем. Прикладом технології розподіленої бухгалтерської книги є документ Google. Коли документ Google doc передається групі людей, він розподіляється, а не передається. Це дає багатьом людям одночасний доступ до документа. Зараз кожен користувач може з легкістю створити біткоін гаманець онлайн. Доступність технології також вплинула на її поширення.
Як це працює?
Блокчейн складається, по суті, з трьох концепцій — блоків, вузлів і майнерів.
- Блоки. Кожен блокчейн складається з декількох блоків, і кожен блок містить дані, запис транзакцій. Головне, щоб ланцюжок не належав одній людині або організації.
- Майнери. Завдання майнерів — створювати нові блоки в ланцюзі за допомогою процесу, званого майнінгом. Майнери розв’язують складні математичні задачі, щоб додати дані в блок. Коли блок успішно видобуто, майнер отримує фінансову винагороду.
- Вузли. Кожен блок з’єднаний з іншим блоком, що утворює ланцюжок, через вузол. Вузол — це, по суті, учасники мережі та їхні електронні пристрої, які підтримують копії бухгалтерської книги і забезпечують роботу мережі.
Купити біткоін
Раніше було набагато складніше стати власником біткоіна — або цілої монети, або її частини. Потрібно було відкривати гаманці, стежити за ключами, перевіряти біткоін-транзакцію, і часто доводилося мати справу з абсолютно новими компаніями, які не мали ні послужного списку, ні головних офісів, куди можна було б зателефонувати. Зараз кілька компаній, включно з біржами, такими як цей сайт https://www.bybit.com/uk-UA/, додатками для грошових переказів, як-от CashApp, і брокерськими компаніями, такими як Robinhood, спростили купівлю біткоіна та інших криптовалют, хоча комісії та політика варіюються.