Українська енергетична біржа – це спеціальна організація, котра зібрала в своєму складі висококваліфікованих фахівців, які надають нам інформацію про зміни ринкових цін на природний газ та нафтопродукти. Роблять вони це за допомогою інформаційних довідок, які виконуються у двох варіантах для нафтопродуктів:

  • У вигляді розрахунку ціни нафтопродукту, яка встановлюється у відповідності до рекомендацій Міністерства економіки України. В довідці вказується та описується спеціальна формула, яка використовувалась на базі вивчення європейських котирувань.
  • У вигляді довідки про котирування на УЕБ. Тут ціна розраховується завдяки вартості успішних угод за конкретним видом товару, які було укладено протягом одного дня розділених на кількість цього товару.

Якщо казати про утворення ціни на природний газ, то інформаційні довідки надаються в трьох варіантах, а саме:

  1. Інформація, яка отримується в результаті використання формули розрахунку уточненої ціни природного газу із застосуванням рекомендацій Міністерства економіки України, а також із вказівкою на використану формулу.
  2. Інформація, яка отримується в результаті вивчення електронних торгів біржи УЕБ. В цьому випадку, середньозважена вартість місячного ресурсу розраховують завдяки процесу розділення загальної суми успішних угод на УЕБ, з врахуванням ПДВ по купівлі-продажу певного природного газу на суму всіх обсягів договорів купівлі-продажу природного газу за весь період.
  3. Інформаційна записка, в якій зазначаються місячні котирування природного газу. Така вартість розраховується завдяки розділу укладених договорів з природним газом протягом одного торгового дня на кількість цього товару.

Якщо будуть оброблятися інші дані, то це спеціалісти сервісу зможуть використовувати їх для нових розрахунків. Цей перелік довідок не є вичерпним та постійно піддається змінам. Станом на 2021 рік, такий метод відкритої аналітики допомагає завжди бути в курсі актуально вартості на природний газ та нафтопродукти.

Щоб більш детально опрацювати матеріал та пересвідчитись у професіоналізмі команди УЕБ, ми пропонуємо завітати на сторінку офіційного сайту Української енергетичної біржи за посиланням www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/. Радимо вивчити всі інструменти, котрі надає сервіс для опанування інформації з котирувань як на природний газ, та і на інші енергетичні ресурси.