З 2019 року в Україні запущено механізм, який дозволяє купувати електроенергію на електронних аукціонах. Обмін відбувається на національному майданчику Української енергетичної біржі.
Можливість електронної торгівлі електроенергією відкриває широкі можливості і стабілізує ціни на енергоресурси. Дізнатися вартість електроенергії та отримати інформацію про хід аукціону можна за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-elektroenergiu-na-birzhe-ukrainskaya-energeticheskaya-birz/.
Товарні біржі
Торгівля енергоносіями відбувається на спеціальних ринках. Товарна біржа-це особливий тип фінансового ринку, на якому покупці і продавці товарів і товарів зустрічаються і укладають угоди. Торгівля на такій біржі може здійснюватися як» голосом » в біржовій ямі, так і з використанням електронної торгової системи. Там вони не торгують товарами безпосередньо, а мають право власності на них.
Товарна біржа відіграє важливу роль в економіці. Крім спекулятивних операцій, він виконує 2 важливі функції:
- визначення ціни;
- страхування ризиків.
TSB забезпечує стабільність економіки за рахунок збільшення ліквідності сировини і товарів і їх оптимального розподілу. Практично всі торги на таких біржах ведуться не самим товаром, а контрактом на нього. TSB приваблює інвесторів з усього світу, завдяки чому виділяється капітал і учасники торгів можуть отримати фінансування для покупки необхідної кількості продукції.
Що таке Українська енергетична біржа
Українська енергетична біржа створена для організації та проведення відкритих обмінів енергоресурсами в Україні. Його основна функція-створення організованого товарного ринку, механізму формування адекватних цін на основні товари, включаючи електроенергію.
Як видно зі структури біржі, вона торгує на ринках нафти, газу, деревини та іншої нерухомості, а також за строковими контрактами. Угоди організовуються в електронному вигляді, що значно прискорює процес закриття угод. Торгові майданчики доступні з будь-якої країни. Будинок мати доступ в інтернет.
УЕБ-важлива складова економіки країни, оскільки дозволяє визначати реальну ціну товарів і сировини, а постачальникам і покупцям товарів — уберегтися від ризиків.