Більшість учасників Української енергетичної біржи користуються зручним калькулятором вартості електричної енергії. Це система розрахунків ціни електроенергії, котра була введена на платформі майже одразу, що сприяло більш лояльному відношенню до платформи з боку українських підприємств.

Завдяки аналітикам УЕБ, дані калькулятора оновлюються щодня. Сервіс доступний для обох торгових зон, враховуючи різні типи графіку поставок. На цей час їх існує три:

  • піковий;
  • базовий;
  • позапіковий.

Однак на цьому робітники біржи не зупиняються і пропонують поліпшити систему, а саме щодо напряму стратегії проведення торгів на ринку електричної енергії.

Перш за все, розрахунок цін на період постачання  виконується завдяки базовому інструменту. Ціни будуть коливатися від проведення одного аукціону до проведення іншого. Однак, важливим залишається показник середньозваженої вартості, що призводить до гарантованого прогнозування вигідного результату торгів.

Для того, щоб мати можливість спрогнозувати результат, чимало уваги варто приділяти аналітиці. З матеріалами УЕБ, такими як на сторінці www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/medium-and-long-term-market/, це зробити значно легше.

Збір даних варто виконувати регулярно. Середньозважені ціни на електроенергію мають властивість змінюватися. Від того, як часто ви будете моніторити інформацію, буде залежати кінцевий результат. Тому ми радимо підписатись на безкоштовну розсилку новин, в яких ви отримуватимете відомості про завершення чергової торгової сесії.

Окрім того, адміністрація УЕБ приготувала зручний календар подій. Завдяки цьому інструменту можна підгадати можливі дати змін вартості, а також ознайомитись із наявною кількістю ресурсу на ринку в той чи інший час. Рекомендуємо вам звертати увагу на ті торги, котрі проводять великі українські компанії. Оскільки вони реалізовують велику кількість товару, ціни в ці дні моментально змінюються.

Якщо вам цікаво постійно вдосконалювати свої аналітичні здібності, радимо регулярно заходити на офіційний сайт української енергетичної біржи та вивчати статистичні дані. Аналітики публікують новини регулярно, разом із своїми спостереженнями на ринку електроенергії.