Початок аукціонів з купівлі та продажу землі і початку роботи повноцінного ринку почнеться вже дуже скоро. В Україні в найближчому майбутньому резидентам, які мають у своїй власності аграрні наділи, буде схвалено можливість розпоряджатися ними на власний розсуд. Власники земель чекали подібних заходів від уряду не один десяток років. Повноцінну роботу в українському аграрному секторі стримували мораторій і часті корупційні схеми з боку посадових осіб.

Тільки з цієї причини настільки важливий для країни ресурс довго перебував у тіні. Його оборот не був прозорим для простих громадян, через те що не було відкритого ринку сільськогосподарських наділів. Забезпечити прозорість може система електронних торгів Прозорро.Продажі, яка шляхом публічних інтернет-аукціонів прибирає всі «договорняки» і «відкати». Крім того це ще й ефективний спосіб продажу державного майна, який дасть можливість приймати участь в аукціонах де б ви не знаходилися.

Земельні торги — коли починаються і як будуть провадиться

Головною перевагою повнофункціонального ринку землі є свобода в розпорядженні аграрними наділами, яку Українська влада вже з давніх пір обіцяла. Становлення агросектора утримувалося дією заборони на продаж землі, який охопив кожного 6 резидента країни.

У підсумку в минулому році були підписані зміни у законодавстві, що відкривають можливості до покупки і продажу земель аграрного призначення. Це рішення з боку українського уряду підтримують і партнери з Заходу і Європейський суд з прав людини.

Продаж сільських районів відповідно до законодавчим актом № 2178-10, стартує в липні 2021 для фізичних осіб. Юридичній особі потрібно очікування. Для них початок реалізації заплановано на 2024.

У правилах проведення земельних торгів в електронній системі Prozorro.Sale передбачено здійснення моніторингу як процедури аукціону, так і цільової експлуатації аграрних наділів. Гарантія справедливості при встановленні переможця здійснюється завдяки загальнодоступності процесу, що дає право громадянам вести спостереження за учасниками в режимі реального часу.

Плюсом публічних торгів є недопущення корупції при реалізації державних активів. У недавньому минулому через бурхливої ​​діяльності тіньової торгівлі вони потрапляли до недобросовісних особам. У більшості випадків можна було переконатися в існуванні хабарництва або «кумівства».

В даний час усунення цих негативних явищ здійснюється завдяки системі електронної торгівлі Прозорро.Продажі, відкриває завісу продажів державного майна. Більше інформації є на сайті https://uub.in.ua/post/AuktsonipozemlnaProzorroProdazh_1. Всі учасники аукціонів мають однакові шанси на перемогу, а всі фінанси від реалізації йдуть до Державного бюджету.